Від інтенсивного викладання німецької до експертного стажування та здобуття вищої освіти в Німеччині

1. Що таке ДСД-Диплом?

Диплом з німецької мови (Шпрахдиплом, DSD) запроваджений Постійною Конференцією Міністрів культури Федеративної Республіки Німеччини в 1972 році для учнів, які вивчають німецьку мову за кордоном. Щорічно цей диплом отримують близько 12 тисяч учнів більш ніж у 40 країнах світу. В Україні екзамен на Диплом з німецької мови існує з 1995 р.

2. Як вiдбувається пiдготовка до iспиту?

Як правило, підготовка починається в 9-10 класах та розрахована на щоденні заняття. Програма підготовчого курсу передбачає роботу над лексикою та граматикою, а також опанування методів роботи з текстом та викладання його змісту. Окрім того, тренуються письмові та усні навички аргументування “за” та “проти”, збору та реферування інформації за конкретною темою. Наприкінці підготовчого курсу, учні повинні представити реферат за самостійно обраною темою.

3. Як виглядає іспит?

Іспит на Диплом з німецької мови II рівня складається з письмової та усної частини. Письмовий екзамен проводиться протягом двох днів та складається: з письмової роботи (переказ з коментарем/ твір), аудіювання, читання тексту та відповіді на запитання до тексту, лексико-граматичний тест. Усна частина екзамену займає 20 хвилин. Учні опитуються по одному. Змістом розмови з екзаменаторами є незнайомий для учня текст, а також підготовлена ним тема.

4. Якi можливостi надає сертифiкат?


Успішне складання іспиту, підтверджується отриманням відповідного сертифікату, що засвідчує високі знання іноземного школяра з німецької мови.

Даний сертифікат дозволяє випускнику української школи, як і випускникам загальноосвітніх навчальних закладів з інших країн по всьому світові із таким же дипломом-сертифікатом, вступати до німецьких університетів на рівних правах та за однакових умов із випускниками німецьких гімназій або ж вільно працевлаштуватись для набуття потрібної висококваліфікованої  спеціальності, яка необхідна особі для її оволодіння та застосування у себе на батьківщині.

Диплом з німецької мови II рівня визнається всіма вищими навчальними закладами Німеччини, що свідчить про високий рівень володіння даною іноземною мовою, який є потрібним для навчання у німецьких університетах. Абітурієнти, що мають цей Диплом, звільняються від необхідності відвідування мовних курсів при університетах та іспиту на знання мови під час вступу. А для роботодавців Німеччини Диплом є свідоцтвом про відмінні знання даної мови.

5. Наші партнери

Центральне управління шкільної освіти за кордоном (ZfA)
Координатор ДСД-проєкту на Півдні України Пан Дітер Йешке
Європейська волонтерська служба Freiwilligendienst im Ausland
(Клаудіус Айбергер, волонтер, 2019-2020 н.р.)

6. Заходи в рамках проєкту

Конференція Директорів ДСД -шкіл: докладніше

Літня мовна школа для учнів: докладніше

Методичні та краєзнавчі семінари для учнів та педагогів: семінар 1
семінар 2 семінар 3

Візит  Надзвичайного і Повноважного Посла Федеративної Республіки Німеччина в Україні пані Анки Фельдгузен: докладніше

Тематична країнознавча  виставка «Влада почуттів» : докладніше

Наші дипломанти ( DSD I Erste Stufe (рівень В1 згідно з загальноєвропейськими рекомендаціями мовної освіти) та DSD II Zweite Stufe (рівень В2/C1)