Миколаївський ліцей імені Олега Ольжича – школа-ДСД (понад 12 років!), єдина у Миколаївській області, один з 27 в Україні, де надається можливість учням-випускникам школи І-ІІІ ступенів ґрунтовно підготуватися і скласти іспит на отримання диплому рівня В2-С1, який формує іншомовну мовленнєву компетентність, дає право вступати випускникам до ВНЗ німецькомовних країн. Проєкт ДСД-школи фінансується Німеччиною, надаючи можливість покращення методичного, технічного та інформаційно-комунікаційного оснащення й інвестування коштів у розвиток української освіти; волонтери із Німеччини щороку працюють із учнями з метою підвищення рівня володіння німецькою, а учителі школи підвищують фахову майстерність за кордоном.
Маючи досвід у міжнародній співпраці, як ДСД-школа, створюємо для своїх старшокласників можливості для розвитку кожного і представлення своєї держави за кордоном: обміни між школами-партнерами з Німеччини, Польщі, Туреччини, Румунії, міжнародні німецькомовні проєкти «Молодь дебатує» і «Дунай-онлайн», театральний фестиваль «Оплески» (у Румунії ми представляємо 5 років поспіль єдиним колективом із України!), регіональні мовні табори і семінари створюють можливість для поглиблення вивчення іноземних мов. Заклад є постійним ініціатором семінарів-практикумів із німецької мови, де учителі школи діляться інноваційним досвідом із методики викладання предмету з колегами міста, області, України. Результативністю закладу є участь у Міжнародному конкурсі «Молодь дебатує», стипендіатство ФРН на безкоштовне навчання у Німеччині протягом 6 років.
Шляхи самоосвітньої діяльності кожного педагога: за останні роки учителями закладу проведено до 40 методичних заходів із різних предметів, про професійність педагогів свідчить і активність, як тренерів та коучів, на рівні міста, області, України та міжнародному); результативні конкурси, ЗНО, проєкти за участі наших учнів на усіх рівнях – реальна можливість для кожної дитини. Учителі – постійні учасники і переможці конкурсів фахової майстерності «Учитель року» у різноманітних номінаціях, «Нове ім’я», успішно проходять сертифікацію-2020, є експертами із сертифікації.
Діяльність гуртків «Модель ООН» і євроклубу “Гринвіч” сприяла відкриттю Центру дитячої дипломатії у школі (спільно із Дитячим Центром Корабельного району) (для учнів 9-11 класів): делегація юних дипломатів є постійним учасником і організатором (у 2020 році) регіональної конференції старшокласників “Модель ООН. Україна».
У 2019 році здобули перемогу у всеукраїнському проєкті «Демократична школа», реалізація якого передбачає довготривалий процес по демократизації в усіх сферах життя, налагодження діалогу з учнями і батьками, орієнтир на європейськість і партнерство у навчанні, дитиноцентризм. Переможці і автори усеукраїнського проєкту від «Демократичної школи» «Тьютор-хаб. Інституція
лідерства».
Школа – одна з 6 шкіл України всеукраїнського пілотного проекту по створенню Меморандуму партнерства між учасниками освітнього процесу (ГО “Смарт- освіта”), до якого залучені усі учителі, учні і батьки.
Робота дієвої інноваційної платформи спілкування з громадськістю через сторінки ФБ, Інстаграм допомагає відстежити запит батьківства і учнівства.
Участь екопатруля школи у 5 всеукраїнському молодіжному форумі взаємодії та розвитку (м. Рівне), у всеукраїнському молодіжному форумі «На шляху до європейського дому» (м. Горішні Плавні, Полтавська обл.) формують екологічну свідомість учнів. Успішною є участь у проекті “Lets do, Ukraine”.
Грантові проєкти. «Ad fontes» («До джерел») – переможний проєкт у рамках міського конкурсу «Доступний туризм» (ГО «Майстерня добра»), який направлений на відновлення парку «Молодіжний» та привернення уваги громадськості до проблеми замулення джерела парку.
Заклад став учасником проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність». Реалізація здійснюється міжнародною організацією IREX (Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів). Метою проекту є розробка методологічних матеріалів з медіаграмотності та критичного мислення для учителів і учнів.
Успішна дистанційна школа (платформи «Просвіта», Moodle -платформа). Запроваджено роботу мережевої академії Cisco.У закладі відкрито два профілі (окрім іноземної філології, інформаційно-технологічний). 6 інклюзивних класів. Упроваджується НПП «Інтелект України». Учасники проєкту шкіл освіти з цифрового громадянства (DCE SCHOOLS PROJECT).
Майданчик для проєктотворчості кожного учасника освітнього процесу.