Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа» покликана підтримувати новаторства, викладені в концепції «Нова українська школа» та Законі України «Про освіту», посилюючи інституційну спроможність шкіл, допомагаючи демократизації освітнього середовища та розвитку наскрізної громадянської компетентності.

Програму реалізовує Європейський центр ім. Вергеланда (Осло, Норвегія) за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Радою Європи, БО «Центр освітніх ініціатив» та ІСАР «Єднання». Програмна діяльність ґрунтується на Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства та з прав людини.

Школа стала учасницею четвертою хвилі програми й реалізовує складові ОДГ/ОПЛ (освіта для демократичного громадянства/освіта з прав людини) з лютого 2019 року. План змін школи спрямований на підвищення рівня демократичності закладу у різних сферах. У червні 2020 року на підсумковій зустрічі учасників четвертої хвилі програми будемо презентувати історію успіху школи.

Сфери реалізації програми «Демократична школа»:

  1. Освітній процес (наскрізна інтеграція громадянської освіти у всі предмети).
  2. Врядування та демократичне середовище (орієнтація освітнього процесу на розвиток громадянських компетентностей).
  3. Співпраця із громадою (партнерські стосунки між закладом освіти, батьками та громадою, залучення усіх до прийняття рішень).

Рамка компетентностей («Метелик компетентностей») – це чотири блоки компетентностей: цінності, ставлення, вміння, знання)

Програма сприяє зміні української школи, щоб вона виховувала активних громадян, які поважають права людини. Ми робимо це,

  • будуючи школу на культурі демократії та прав людини
  • навчаючи вчителів та адміністрацію школи
  • залучаючи батьків до всього, що робить школа
  • інтегруючи школу та громаду
  • налагоджуючи контакти між школами України з різних областей.

Більше на вебсайті програми: http://www.schools-for-democracy.org та у Фeйсбуці: www.facebook.com/schoolsfordemocracy

 

True story «Еволюція змін: від персональної відповідальності до всеукраїнських проєктів»: прочитати
Історія участі школи у проєкті: переглянути