Міжнародні молодіжні дебати

Демократія потребує таких громадян, які ставлять критичні запитання, людей, які висловлюють свою думку і при цьому прислуховуються до думок інших, а також можуть чесно та по суті вести дискусії. Цим базовим громадянським компетенціям і навчає проект «Міжнародні молодіжні дебати», який на цей момент є єдиним міжнародним німецькомовним конкурсом дебатів для школярів з Середньої та Східної Європи.

Ідея

Завдяки Міжнародним молодіжним дебатам молоді люди з Центральної та Східної Європи вчаться зі знанням теми представляти свої переконання та точки зору німецькою мовою. Проект підтримує дебати як ефективний демократичний засіб вирішення конфліктів та сприяє активній багатомовності в Європі. Предметом конкурсу є проведення дебатів німецькою мовою на теми повсякденного шкільного життя, основних прав людини, історії та Європи. Durch die kritische Auseinandersetzung mit politisch und gesellschaftlich relevanten Themen leistet Jugend debattiert international einen Beitrag zur politischen Bildung in der Zielregion.

Тренінг та конкурс

Конкурсу передує навчальна стадія тривалістю декілька місяців, де за чіткою програмою школярі готуються до дебатів і опрацьовують зміст важливих питань. Розпочинаючись шкільними і регіональними змаганнями, конкурс продовжується півфіналом та зрештою національним фіналом. Учасники з кожної країни, які посіли перше і друге місце, проходять у міжнародний фінал, який кожного року відбувається восени в різних країнах учасниках проекту.

Дебати

24х хвилинні дебати на суспільно- політичні теми відбуваються німецькою мовою за участю чотирьох учнів: 2 – «за», 2 – «проти». (Наприклад: Чи повинне існувати всеохоплююче державне регулювання iнтернету?) На початку кожен учасник має дві хвилини часу для виголошення своєї промови. Після цього надається дванадцять хвилин для вільного висловлювання. Для завершального слова з огляду на проведені дебати кожен учасник отримує ще одну хвилину, де він може змінити свою думку, висловлену раніше в дебатах.

Журі

Сам процес дебатів оцінюють від трьох до п‘яти суддів. Оцінюються саме обізнаність з теми, здатність висловлювати свої думки, вміння вести бесіду та переконувати. При оцінюванні мовні знання не стоять на першому плані. Під час оголошення оцінок журі дає кожному учаснику поради та рекомендації щодо покращення його результатів.

Для учнів

В конкурсі беруть участь приблизно 2500 учнів з 150 шкіл Білорусії, Болгарії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Угорщини, Росії, Словаччини, Словенії, Чехії та України. До участі допускаються учні починаючи з 10 класу та їх вчителі. Дебати німецькою мовою покращують знання німецької мови у школярів та заохочують їх до активності на заняттях. Міжнародні зустрічі молоді також позитивно впливають на взаєморозуміння різних народів.

Найголовнішою подією кожного року є міжнародний фінальний тиждень, в якому беруть участь переможці, а також ті, хто посів другі місця у національних фіналах всіх країн-учасниць.

5 березня 2020року відбулися регіональні дебати німецькою мовою “Jugend debattiert” у місті Одесі.
12 учасників з усього Півдня України дебатували на серйозні теми про насилля над дітьми, кримінальну відповідальність із 12 років та профорієнтаційний рік після завершення школи.

Нашу школу гідно представила учениця 10-А класу Марія Тітушина та вчитель німецької мови Каратєєва Анастасія.

Одеса, 2020

Партнери проекту

Міжнародні молодіжні дебати – це проект Goethe-Institut, фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє», Благодійного фонду Герті та Центрального відомства з питань середньої освіти за кордоном. В Україні проект підтримується Фондом Кличко.

Міжнародні молодіжні дебати в інтернеті

Головна сторінка: www.jugend-debattiert.eu

YouTube: www.youtube.com/JugendDebattiertInt

Головна сторінка проекту Jugend debattiert: www.jugend-debattiert.de